Jaunumi
Par draudzi
Kazuālijas
Mācība
Dievnams
Ziedojumi
Draudzes padome
Saites

Fotoalbums

Mūsu Kunga Jēzus Kristus Augšāmcelšanās svētku dievkalpojums Unguru ev.lut. baznīcā 17 aprīlī 14:00
 lasīt tālak »
Antūžu kapsētā 27.aug. 10:30 
Baltgalvju kapsētā 2.jūl. 10:30 
Bauru kapsētā 27.aug. 12:00 
‍Rusuļu kapsētā 2.jūl. 12:00 
‍Silabebru kapsētā 9.jūl. 10:30 
‍Trākšu kapsētā 9.jūl. 12:00
 
4. jūlijā 
10:30 Baltgalvju kapsētā 
12:00 Rusuļu kapsētā

‍11. jūlijā 
‍10:30 Silabebru kapsētā
‍12:00 Trākšu kapsētā

22. augustā
‍10:30 Bauru kapsētā
‍12:00 Antūžu kapsētā
 
 
 
Pirms vairākiem gadiem Unguru baznīcas sakristeja tika pie sava jumta un draudze varēja pulcēties uz dievkalpojumiem arī slapjā un aukstā laikā. Nu ar biedrības "Augšistaba" gādību sakristeja top par pirmo izremontēto telpu baznīcā. Tā ir iecerēta kā miniatūrs dievnams, iekāms lielā dievnama telpa būs apjumta un savesta lietošanas kārtībā.
 
4. decembrī 15:00 Liepenes pamatskolā un 18:00 Jēkabpils pansionātā uzziedēs Ziemassvētku Roze - koncerts, ko sniegs novadniece Inita Āboliņa un Normunds Ķietis no Lauku muzikantiem.

Šis ir jau devītais gads, kad Ziemassvētku laikā pašvaldību kultūras centros izskanēs Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas un sabiedrībā iecienītu mūziķu sadarbībā tapusī koncertakcija

 lasīt tālak »
Fotoalbums
26. marta dievkalpojumā Sv. Kristības sakramentu saņēma un tika iesvētīti Jānis Mīlenbergs un Elvijs Vanags. Katehēze jeb sagatavošanās kristībām notika mācītāja vadībā Variešu kultūras nama telpās. Sirsnīgs paldies par viesmīlību Variešu kultūras nama vadītājai.
 lasīt tālak »
«Apollo» informē, ka uz 2009. gada 3. martu iedzīvotāju skaits Krustpils novadā ir 6827. Pašvaldībā ievēlamo deputātu skaits – 15. Novads izveidots, apvienojot Atašienes pagastu, Krustpils pagastu, Kūku pagastu, Mežāres pagastu, Variešu pagastu, Vīpes pagastu. Garīgo aprūpi nodrošina 3 luterāņu draudzes, no kurām viena atrodas novada teritorijā (Unguru draudze), pārējās (Krustpils un Gostiņu draudzes) - tiešā tā tuvumā. Faktiski tā ir vēsturiskā Krustpils draudzes teritorija, ieskaitot Krustpils pilsētu, kura atrodas Jēkabpils pašvaldības teritorijā. Unguru un Gostiņu draudzes savulaik ir bijušas Krustpils draudzes filiāles. Tās ir pastāvīgas mazas lauku draudzes, kas aktīvo draudzes locekļu skaita ziņā ir apmēram desmit reizes mazākas par Krustpils draudzi.
 
Kādreizējā Krustpils filiāldraudze, tagad pastāvīga Gostiņu draudze, 20. septembrī svinēja sava dievnama 180. jubileju. Dievnams, kurā citkārt svētdienās pulcējas nedaudz ļaužu, šoreiz bija pilns. Dievkalpojumu vadīja un par Lk 14, 7-14 sprediķoja Sēlpils iecirkņa prāvests Ainars Spriņģis.
 lasīt tālak »
Agita Grīnvalde-Iruka Ceturtdiena, 9. jūlijs (2009)
Varonis vai trakais — daudzi nevar saprast, kā saukt jēkabpilieti Jāni Lāci, kurš sešus gadus pēc savas iniciatīvas lielākoties vienatnē mēģina Unguru luterāņu baznīcu glābt no sabrukšanas. "Kam tev tas vajadzīgs? Ko tu te plēsies?" jautā ne viens vien, ieraugot Jāni uz sastatnēm dievnamā Krustpils novada Variešu pagastā vai uzzinot, kur bijušais Jēkabpils rajona padomes priekšsēdētājs pavada savu brīvo laiku. Ik reizi dzirdot šo jautājumu, Jānis, kurš pēc profesijas ir elektriķis, bet pēc pārliecības — celtnieks un restaurators, akmens mūrnieka dēls, arī meklē precīzu atbildi uz šiem jautājumiem, bet īsos vārdos to ietērpt grūti, tā vairāk ir sajūtu līmenī. Taču viņš ir pārliecināts, ka dievnama atjaunošana vietējiem dod ticību un cerību, ka dzīvē notiek arī kaut kas labs.
 lasīt tālak »
(fotogalerija)
Unguru draudze 25. septembrī saņēma Oldenburgas latviešu draudzes Vācijā dāvināto zvanu. To rotā Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas himnas pirmie vārdi "Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils". Tas līdz šim kalpoja minētajai draudzei dievnamā, kurš bija vienīgā latviešu baznīca Vācijā. Nu tas tiks iesvētīts un kalpos Unguru draudzes atjaunojamajā dievnamā.
Krustpils draudzes hronika vēstī, ka 1927. gadā tika pārliets Unguru baznīcas ieplīsušais zvans un nodots tālākai lietošanai. Nav zināms, kur tas palicis vēlāk.
 lasīt tālak »
(fotogalerija)
Unguru evaņģēliski luteriskā draudze sestdien, 11. oktobrī svinēs savas atjaunošanas 15 gadus. Variešu pagasta ļaudis un visi labas gribas cilvēki, esiet laipni aicināti uz dievkalpojumu plkst 13.30, kuru vadīs Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe un kuru svinēsim kā Pļaujas svētkus un pateiksimies Dievam par aizvadīto laiku un izlūgsimies svētību turpmākajam. Iesvētīsim Oldenburgas latviešu draudzes dāvināto zvanu, kurš turpmāk aicinās uz dievkalpojumu, lūgšanām Variešu pagasta un arī tālāk dzīvojošos ļaudis, iezvanīs svētku dienas, arī pavadīs mūžībā Unguru draudzes locekļus.
 lasīt tālak »
23.augustā
Silabebru kapsētā plkst. 11.00
Trākšu kapsētā plkst. 12.30
24.augustā
Bauru kapsētā plkst 11.00
Antūžu kapsētā plkst 12.30
 lasīt tālak »
2008.03.19
(fotogalerija)
1828. gadā barona Korfa vadībā tika pabeigta Unguru baznīcas celtniecība, un 24. jūnijā tā tika iesvētīta. Arī pašlaik tā ir Variešu pagastā vienīgā baznīca, un Unguru evaņģēliski luteriskā draudze – vienīgā kristīgā draudze. Kā sagaidīsim sava dievnama jubileju?
 lasīt tālak »
2008.03.19
Variešu pagasta Liepenes pamatskolas kristīgās mācības pulciņš rīkoja skolas pārgājienu uz Unguru baznīcu ar mērķi iepazīt vietējās kultūrvēsturiskās vērtības un kristīgās tradīcijas. Skolēni kopā ar klašu audzinātājiem un skolotājiem pa uzsnigušo biezo sniegu, saulītei spīdot, mēroja apmēram kilometru garo ceļu līdz dievnamam. Neparasts bija izvēlētais laiks...
 lasīt tālak »
2007.09.08 Fotogalerija
Pēc vairāku mēnešu ilgas gatavošanās Unguru draudzē tika kristīti un iesvētīti četri jauni draudzes locekļi. Mazajai draudzei tas ir nozīmīgs pieaugums. src="box/images/gallery/bildes.5-1190415382s.jpg"
 lasīt tālak »
Augusta otrajā sestdienā Unguru ev. lut. draudze rīkoja Baznīcas svētkus vēsturiskās Ungurmuižas izpostītajā dievnamā. Svētki sākās ar dievkalpojumu.
 lasīt tālak »
Lieldienas pēc senas Baznīcas tradīcijas ir kristību laiks - laiks atsacīt ļaunajam un ticēt uz Kristus augšāmcelšanos, un augšāmcelties ar Kristu - piedzimt no augšienes, no Dieva. Šo dāvanu Unguru draudze un vecāki Lieldienās dalīja ar Indru, ar kristību uzņemot viņu Baznīcas kopībā.
 lasīt tālak »
Priecīgas Lieldienas! Gaišas Lieldienas! Svētītas Lieldienas! Tā cits citu sveicinām šai gaviļu laikā. Kristus ir augšāmcēlies!
 lasīt tālak »
   Kontakti
Mācītājs Ēvalds Bērziņš
Priekšniece Inga Zālīte
   Dievkalpošana
Dievkalpojums
4. mēneša svētdienā plkst 13.30 baznīcā

Katehēze
Par iestāšanos draudzē jautājiet mācītājam
Pieteikums
Katehēzes jautājumi

Bībeles stunda
1. un 3. mēneša trešdienā plkst 18.00 Medņu bibliotēkas ēkas augšstāvā
   Administrēšana
Login
Meklēšana
Copyright © 2006; Created by MB Studija »